Co byste obětovali pro svou vlivnost?

2. července 2014 v 18:20 | Aati |  Ozvěny v tichu
Článků o tom, zda je vliv špatný, nebo ne, bylo už hodně. Mě by spíš zajímalo něco jiného - co byste byli schopni obětovat pro svou moc, slávu..?


Poslední dobou se šíří světem skandály. Ať jsou to skandály finanční (zpronevěra majetku; spousta lidí "na dlažbě" kvůli několika jedincům, kteří si za peníze koupí... třeba fajné místo v mezinárodních funkcích?), sexuální, náboženské. Lidé se nebojí pro svůj vliv překročit hranici mezi tím morálním a mezi absolutně společensky nepřípustným chováním. My na ně nadáváme. Ale ptali jste se někdy sami sebe, jak byste se v jejich situaci zachovali? Ono se to z našich míst říká lehce, ale často slýcháváme, že touha po vlivu, penězích a slávě má takovou moc, že bychom se ve stejných situacích možná divili sami sobě.
Já se sama bojím použít spojení "to bych nikdy neudělala", protože nevlastním schopnost jasnozřivosti a doopravdy nevím, jak bych se v takové situaci zachovala (i když si teď říkám "ani náhodou bych tohle neudělala!"). Vím sama o sobě, že například slávu nepotřebuju, ale kdyby se mi naskytla příležitost, tak... kdoví? :)
Proto se ode mě to, jak bych se zachovala, asi nedozvíte, samu by mě to ale zajímalo. A proto bych se ráda zeptala vás: co byste byli ochotni obětovat pro svůj vliv?

Na závěr maličký akrostich:

Vilný dech chtíče, moci a slávy čpívá
Lidem, u kterých vliv cenu nad život mívá
Idolem libido v jejich srdcích bývá
Vlastní vše - však duše pod majetkem hnívá
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 2. července 2014 v 19:04 | Reagovat

Určitě bych leccos obětovala. Třeba bych se s někým vyspala, nebo přimhouřila oko nad nějakou levárnou (pokud by to tedy nebyla zrovna vražda ;-) )

2 Barbora Barbora | Web | 4. července 2014 v 9:32 | Reagovat

Myslim, ze tohle patri mezi ty veci "dokud nezazijes, nepoznas" u me spis hraje treba roli, ze  jsem nikdy netouzila byt necim vyrazna a jelikoz nejsem ani vudci typ, tak nejaka "moc" je pro me taky desuplne slovo, ale ten konec tohoto clanku je jak tresnicka na dortu! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama