Potraty lidského rozumu

7. září 2013 v 18:57 | Aati |  Ozvěny v tichu
Neberu tu potrat jako potrat. Ale trochu jinak. A to, když člověk dobrovolně potratí rozum.
Většinou o tom tito lidé ve stínu vlastního ega... vlastně možná ani nevědí. Naopak. Berou to jako své osvícenství... haha.
Tímto hlavně chci zdůraznit, že když žena potratí, bohužel (nebo naštěstí) nic na svět nepřijde. Potrat rozumu je nejspíš v tomto raritou, jelikož potratem naší nezbytné lidské vlastnosti dostaneme najednou spoustu, spoustu věcí. Války, hladomory, strach, epidemie, zoufalství, krev a slzy... ztráty nevinných dětských životů a samozřejmě i žen a mužů. Ztrátu lidí, kteří jednoho dne mohli změnit svět k lepšímu, například nalézt léky na nějaké nemoci, zachránit život stovkám lidem, udělat stovky lidí šťastnými, nebo třeba "jen" těch, co dokázali pohladit po srdci své blízké.
Proč teda prahne dnes mnoho lidí po potratu takového typu?Moc.

Hlavní ukazatel naší lidské úrovně (?). Já teda myslím, že ne. Hlavním ukazatelem lidské úrovně je přece odjakživa rozum, nicméně několik "inteligentních" hlav se shodlo, že je hlavní mít peníze, majetek a vliv... a tak to funguje i dnes.

Je celkem jednoduché pochopit, proč někteří lidé dobrovolně potratí rozum. Neumí rozum využívat. Neváží si ho. A na co by vám rozum byl, když k němu cítíte tohle? Stát se uznávaným doktorem nebo vědcem, významným profesorem, architektem... To přece vyžaduje hodně času a práce! A žijem jen jednou a život je krátký a chceme mít peníze HNED, tak potratíme rozum a s ním i čestnost, respekt k druhým a další důležité věci.
Výsledek?

Strach, smrt, zkáza. Podívejme se na Hitlera. Na Stalina. A teď určitě i na Obamu. Chtěli a chtějí ovládat svět. Terorem a násilím, skrytými zbraněmi a absolutní hluchotou k slovům moudrých (tudíž nepotřebných).

Já se ptám: jak je možné, že společnost dovoluje stát takovým zrůdám v čele vlád, i když se poučili z jiných událostí? Proč média podporují potraty rozumu takovou silou, že vlastně zapomínáme, že jsme lidé?
Jsme lidé. Dokážeme hodně. Ale nemůže to přece logicky (poslouchejte váš rozum) být na úkor jiných, ať jsou to zvířata, příroda, nebo dokonce lidské životy.

Co dokáže moc, když nezbyde nic? Jen špatné jméno a pláč. A rozum zkrčený v koutku, jako pokus o skicu, která se nám nepovedla. Rozum máme každý. Používá ho ale naprostá menšina.
"Mír nemůže být držen násilím, může jej být dosaženo pouze porozuměním." (A. Einstein)
Jsme proti potratům. Potratům rozumu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | E-mail | Web | 7. září 2013 v 20:35 | Reagovat

Hodně lidí se nechá ovládat mocí peněz. A je jim jedno, jak pak budou vypadat v očích rozumných. Je to smutné

2 Humbert Humbert Humbert Humbert | Web | 8. září 2013 v 15:45 | Reagovat

Ten článek je moc hezky napsaný. Neměj strach z církevní školy, Humbert Humbert ji taky absolvoval a aspoň se za ty 4 roky naučil pouštět některé věci jedním uchem tam a druhým ven... ;)

3 Aati Aati | Web | 10. září 2013 v 14:22 | Reagovat

[1]: To jo... lidstvo se velice chce učit z historie, přitom jen opakuje to špatné...

[2]: Děkuju :D :) No, doufám, že se to taky naučím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama